Loading...
Fethiye-Aktiviteler 2018-05-29T08:36:54+00:00

Yamaç Paraşütü (Paragliding)

1975 metre yükseklikteki Babadağ’ın doruklarından gerçekleştirilen yamaç paraşütüne ilgi her geçen gün büyümektedir. Termik noktalarının zengin ve yaygın olması,atlayıştan sonra daha da yükselerek deniz üzerinde uçabilme özelliği, çevredeki bitki örtüsünün zenginliği,doyumsuz güzellikteki Ölüdeniz manzarası,denize sıfır inen tatlı bir eğim ve daha pek çok nedenle Babadağ,rakipsiz bir yamaç paraşütü merkezi konumundadır. Babadağ,üzerindeki 4 kalkış pisti ile Fethiye, Ölüdeniz ve Eşen vadisine hakim konumu dolayısıyla tüm dünyanın ilgisini çeken bir alternatif turizm hareketidir. Dünya üzerinde denize bu kadar yakın ve yamaç paraşütü için bu kadar elverişli bir başka dağ bulunmamaktadır. Nisan ayı sonlarından ekim ayı sonlarına kadar devam eden yamaç paraşütü mevsimi Ölüdeniz’in ve dolayısı ile Fethiye’nin tanıtımında etkin bir rol oynamaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok yamaç paraşütü okulunun ve profesyonel sporcuların tercih ettiği bir uçuş bölgesi olmakla birlikte Ölüdeniz de bulunan çok sayıda seyahat acentası da paragliding zevkini tatmak isteyen turistlere tandem(eşlikli) uçuşlar konusunda Turizm Bakanlığından Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet İzin Belgesi almak suretiyle çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Dalış (Diving)

İlçemizdeki çok sayıda seyahat acentası tarafından Turizm Bakanlığından Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet İzin Belgesi almak sureti ile dalış turları düzenlenmektedir. Ayrıca Turizm Bakanlığından İşletme Belgeli tatil köyleri bünyesindeki dalış okulları da dalış turları düzenlemektedir. Zengin flora ve faunaya sahip,gizemli deniz dibini keşfetmek isteyenlere hem dalış eğitimi,hem spor hem de fotoğraf çekme olanağı sunan bu aktivite ilçemizin elverişli iklim koşullarında on iki ay sürdürülebilmektedir. Fethiye körfezindeki adalar ve koylar civarı,Göcek ve özellikle de Ölüdeniz yakınındaki adalar ve koylar dalış tutkunlarına sınırsız özgürlük sunmaktadır.

Yürüyüş (Trekking)

Alternatif turizm faaliyetlerinde bulunan seyahat acentaları tarafından düzenlenen günlük, haftalık yürüyüş turlarına katılanlar, zengin hayvan ve bitki topluluklarını görme, kırsal kesimin kültürünü tanıma, ören yerlerini keşfetme ve doğayla iç içe yaşayarak, çağdaş yaşamın stresli ortamından uzaklaşma şansını yakalamakta.

Jeep Safari

İlçemizdeki seyahat acentalarının, farklı güzergahlarda gerçekleştirdikleri turlarla zorlu engelleri aşarak, vahşi doğanın ve tarihin gizemli güzelliklerine erişenlerin sayısı her geçen gün artmakta, her yaşta insanın ilgisini çeken aktivite giderek yaygınlaşmaktadır. İlçemizde jeep safari yaptıran seyahat acentaları aşağıdaki listelenmiştir.

Binicilik (Horse-Riding)

Son yıllarda ilçemizde daha çok ilgi görmeye başlayan bir başka alternatif spor dalı da biniciliktir. Özellikle Ovacık’tan başlayarak Kayaköy ve civarında yapılan bu gezinti doğa tutkunlarına daha farklı ve ilginç bir heyecan tattırmaktadır. Toros Dağlarından Akdeniz’e ulaşan güzergahlarda at sırtında yapılacak gezinti kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak göz önüne çıkmaktadır.